تفاوت زنان و مردان در استعمال و ترک سیگار!

toolbar smaler text size normall text size bigger font size print page send to friend bookmark this page
تفاوت زنان و مردان در استعمال و ترک سیگار!

تفاوت زنان و مردان در استعمال و ترک سیگار!

این تحقیق نشان می دهد که مردان بیشتر به دلیل نیکوتین مو جود در سیگار اقدام به استفاده از سیگار می نمایند. این در حالی است که زنان بیشتر برای بو و مزه سیگار اقدام به استعمال سیگار می نمایند.

اگرچه که امروزه دلیل این تفاوت به طور قطعی بیان نشده است اما متخصصان این تفاوت را در روش اعمال و ترک سیگار کشیدن در مردان و زنان می دانند.

 

نیکوتین، به خوبیِ مردان در زنان کارساز نیست!

به طور کلی داروهای ترک سیگار در مردان و زنان نتایج یکسانی را نشان می دهند اما مطالعات درباره جایگزینی نیکوتین در برخی موارد استثنا دارد. به عنوان مثال استفاده از بر چسبهای نیکوتین دار و آدامسهای نیکوتین دار نتایج متفاوتی را در بر دارد. مواد مصرفی جایگزین نیکوتین هم مردان و هم زنان را کمک می کنند تا از سیگار کشیدن دور شوند اما پس از 6 ماه تمتایل برگشت به سیگار کشیدن در زنان بیشتر از مردان است!

از طرفی، این تفاوت ممکن است به دلیل سازگاری افراد به اشکال مختلف محصولات جایگزین نیکوتین دار باشد. به عنوان مثال طی تحقیقی که در سال 2001 از استعمال گران سیگار (504 نفر) به انجام رسیده است، اسپریهای استنشاقی بر روی زنان نتایج بسیار خوبی داشت در حالی که در مردان برچسبهای نیکوتین دار و به ویژه آدامسهای نیکوتین دار بسیار موثر بوده است.

 

دکتر  Lee در مقاله چاپ شده به وسیله انستیتو ملی سوء مصرف دارو (NIDA) می گوید:

زنان سیگنالهای حسی را در اثر ترک سیگار از دست می دهند. بنابر این برای جایگزینی این سیگنال های حسی، اسپریهای استنشاقی عملکرد بهتری نسبت به موارد دیگر دارند. بنابراین به دست آوردن راههای مقابله با این سیگنالهای حسی حاصله از این اسپریها می تواند کمک بسیار موثری در ترک سیگار در زنان باشد!!

 

منبع: health.com

تعداد بازدید : 407
0 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه