تمیز کردن خانه با مواد طبیعی

تمیز کردن خانه راز و رموزی دارد که دانستن آن برای هر خانم خانه داری لازم است. روش های گوناگونی برای تمیز کردن قسمت های مختلف خانه وجود دارد که در مجموع بهترین و ماندگارترین روش ها استفاده از مواد طبیعی در تمیز کردن خانه است.

روش های تمیز کردن خانه با مواد طبیعی

مواد لازم:

 جوش شیرین

روغن های گیاهی مثل روغن زیتون

روغن زیتون

پارچه نخی مخصوص نظافت

روزنامه

 

تمیز کردن سینک ظرفشویی

جوش شیرین + سرکه

جوش شیرین را در سینک بریزید و بعد سرکه را روی آن خالی کنید. بعد از گذشت چند دقیقه آب داغ را باز کنید تا تاثیر پاک کنندگی این مواد بیشتر شود. 

 برای پاک کردن شیر آب،یک توپ پنبه را آغشته به سرکه کنید تا درخشش به فلز کدر شده شیر آشپزخانه بازگردد. اگر هم روی شیر، سینک، کاشی های پشت آن یا سطوح دیگر آشپزخانه تان لکه چربی چسبیده، یک قطره اسانس لیمو را روی آن بچکانید و سپس با اسفنج لکه را تمیز کنید. 

ظرف هایی که لکه غذا از روی شان پاک نشده را هم می توانید به کمک لیمو تمیز کنید. برای این کار نصف لیموترش را روی ظرف مورد نظر بچکانید، چند قاشق نمک رویش بریزید و سپس با اسفنج روی آن ناحیه را بسابید. 

 جوش شیرین چاره خوبی برای پاک کردن کثیفی های روی اجاق گاز است پس اگر به هیچ طریقی نتوانستید لکه های غذا را از روی گاز پاک کنید، دست به دامان جوش شیرین شوید. 

 تمیز کردن خانه

 تمیز کردن زمین

آب گرم + سرکه سیب

یک دستمال نخی را با استفاده از این مایع مرطوب کنید و روی زمین بکشید، بعد با کمک یک دستمال خشک دوباره زمین را تمیز کنید تا برق بیفتد. 

 

تمیز کردن مایکروفر و اجاق گاز

سرکه

برای پاک کردن لکه های غذا از روی اجاق گاز کمی سرکه روی شان اسپری کنید و چند دقیقه بعد سراغ لکه ها بروید. برای تمیز کردن مایکروفر هم یک چهارم فنجان سرکه و یک فنجان آب را حدود یک دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید تا مخلوط به نقطه جوش برسد. پس از آن تمیز کردن لکه ها برای تان کاری نخواهد داشت.

 

تمیز کردن پنجره ها و شیشه ها

سرکه + آب + جوش شیرین

امسال به جای استفاده از شیشه شوی، یک چهارم فنجان سرکه و دو فنجان آب را با هم مخلوط کنید. مقدار بسیار کمی جوش شیرین به آن اضافه کنید و مخلوط را روی شیشه ها اسپری کنید سپس با روزنامه سطح شیشه را پاک کنید. 

 

روش تمیز کردن حمام و توالت

جوش شیرین + آبلیمو

سطوح آلوده را می توانید با کمک جوش شیرین و اسفنجی که با آبلیمو یا سرکه مرطوب شده تمیز کنید.  پس به جای اینکه نفس تان را به خاطر شستن وان و کف دستشویی و حمام با شوینده های شیمیایی بند  بیاورید، سراغ این ترکیب طبیعی و بی خطر بروید.

 

 نحوه ی تمیز کردن مبلمان

روغن زیتون + آبلیمو

وسایل چوبی را بعد از گردگیری با استفاده از پنبه ای که کمی به آبلیموی طبیعی و دوبرابر میزان آبلیمو روغن زیتون آغشته شده، برق بیندازید. 

  

تمیز کردن ماشین ظرفشویی و لباسشویی

سرکه

به جای شوینده های شیمیایی که در بازار فروخته می شود، هر هفته یک بار در ماشین ظرفشویی و هر ماه یک بار در ماشین لباسشویی تان یک فنجان سرکه بریزید و برنامه کوتاه شست وشو را بدون لباس یا ظرف اجرا کنید. 

 

از بین بردن آفات گیاهی

سرکه + برگ خشک فلفل + پودر فلفل قرمز + فلفل چیلی

 این مخلوط را روی گیاهان آفت زده اسپری کنید تا مثل یک مانع برای ورود آفات عمل کند. 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه