شعر مشهور فارسی با دست خط آلن ایر سخنگوی آمریکا + عکس

آلن ایر سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا که تبحر زیادی در زبان فارسی دارد  شعر مشهوری را به زبان فارسی نوشت که در زیر مشاهده می کنید.

دستخط آلن ایر

آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا است و نخستین فردی است که به این پست منصوب شده است.ایر سابقه «ریاست دفتر ایران در کنسولگری ایالات متحده در دبی» را نیز دارد.

ایر با وجود این که هرگز ایران را ندیده است،با فرهنگ ایران آشنایی دارد،انگشتر عقیق به دست می کندو خود را یک «ایران دوست» می نامد. او فارسی را عامیانه اما با لهجه غلیظ آمریکایی و با تسلط به عبارات و ضرب المثل های فراوان صحبت می کند، او در صحبت های خود، حتی از اشعار کلاسیک فارسی نیز بهره می گیرد.وی هوادار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز است.

آلن ایر متولد سال 1959 میلادی در نیویورک و فارغ التحصیل رشته ادبیات است. او از نوجوانی به یادگیری زبان و ادبیات فارسی روی آورد و در سال 1998 به عنوان دیپلمات وارد وزارت امور خارجه آمریکا شد. وی از سال 2009 عضو تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا بوده است. تخصص اصلی او مسائل ایران است و در سال 2010 به عنوان نخستین سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا منصوب شد.

گفته می شود در مذاکرات گروه 5+1 که در مارس 2015 در لوزان سوئیس برگزار شد، او نقش مؤثری در تهیه و بررسی متن فارسی چهارچوب تفاهم نامه پایانی گفتگوها داشت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه