پاسخ AFC به شکایت سعودی ها؛ پرسپولیس از بازی های آسیایی محرم می شود؟!

پاسخ AFC به شکایت سعودی ها؛ پرسپولیس از بازی های آسیایی محرم می شود؟!

کنفدراسیون فوتبال آسیا به شکایت فدراسیون فوتبال عربستان درباره میزبانی تیم‌های ایرانی پاسخ داد و اعلام کرد که به زودی این درخواست سعودی‌ها را بررسی خواهد کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به شکایت فدراسیون فوتبال عربستان درباره میزبانی تیم‌های ایرانی پاسخ داد و اعلام کرد که به زودی این درخواست سعودی‌ها را بررسی خواهد کرد.

  پرسپولیس در دیدار رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا توانست در ورزشگاه آزادی با یک گل الهلال عربستان را شکست دهد. سعودی‌ها که از باخت تیم خود بسیار ناراحت هستند به شدت به عملکرد داوری اعتراض داشتند و از برخورد حاضران در ورزشگاه نیز به شدت ناراحت‌اند.

عربستانی ها هیاهوی زیادی علیه پرسپولیس به راه انداختند. شاهزاده عربستانی که مالک باشگاه الهلال است که سال قبل و با باخت به استقلال در ریاض، اینچنین داد و قال به پا کرده بود، باز هم از همان ابزار استفاده می کند.

فدارسیون فوتبال عربستان نیز بعد از پایان بازی در نامه شدید اللحنی به کنفدارسیون فوتبال آسیا دو خواسته را مطرح کرد؛ نخست این که داوران خوب و سرشناسی برای دیدارهای نمایندگان ایران با عربستان انتخاب کند و دوم اینکه فکری نیز به حال رفتار بد تماشاگران ایرانی به هنگام حضور تیم‌های عربستانی در تهران بکند.

 یکی از مسئولان کنفدارسیون فوتبال آسیا که خواست نامش فاش نشود، در این باره تاکید کرد که AFC این بار شکایت عربستان را بی‌جواب نخواهد گذاشت و به زودی آن را بررسی خواهد کرد.

او گفت: «عربستان ضلعی مهم و ثابت در فوتبال آسیا به شمار می‌آید. وقتی نامه‌ای با این لحن شدید نوشته می‌شود حتما باید مورد توجه قرار گیرد. باید آن چه را که اتفاق افتاده است به صورت شفاف پیگیری کنیم.»

 وی تاکید کرد: «نمی‌توان پاکی بازی‌هایی را که زیر نظر کنفدارسیون فوتبال آسیا برگزار می شود لکه دار کرد. همه بازی ها با جزئی‌ترین تفصیلات آن بررسی خواهد شد. ما هر بازی را زیر نظر داریم و لحظه‌ای از کشف حالت‌های فساد و جریمه کردن تیم‌های خاطی سستی نخواهیم کرد.»

 او ادامه داد: «به زودی نشستی در کوالالامپور برگزار خواهد شد تا این موضوع بررسی شود. کنفدارسیون فوتبال آسیا الان در حال خانه تکانی داخلی و برنامه ریزی‌های جدید برای پیشرفت فوتبال در آسیا است. با نهایت عدالت و شفافیت به درخواست فدارسیون فوتبال عربستان پاسخ خواهیم داد و به این درخواست بی توجهی نخواهد شد.»

 اگر چه پرتاب چند نارنجک و بردن یک بنر به ورزشگاه را ناظر بازی پرسپولیس به ای اف سی گزارش کرده و می تواند این اتفاقات در کمیته انضباطی فوتبال آسیا بررسی شود اما برخلاف آنچه عربستانی ها می گویند خبری از تغییر نتیجه یا تکرار بازی نیست و تنها در مواردی از این دست، جریمه نقدی در نظر گرفته می شود. جریمه ای که این بار به نظر می رسد بیشتر از 10 هزار دلار و تهدید جدی به محرمیت تماشاگر در بازی بعدی خواهد بود.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه